Про нас

Городнянський німецький культурний центр — один з 147, які діють зараз в Україні. До нього приходять не тільки етнічні німці. Двері відкриті для всіх бажаючих вивчати німецьку культуру.

Метою діяльності НКЦ «Взаємодія» є об’єднання громадян будь якої національності та членів їх сімей з метою здійснення своїх громадянських, економічних, соціальних спільних інтересів; задоволення потреби в поглибленому вивченні та пропаганді німецьких культурних та мовних традицій; поглибленому вивченню національно-культурних традицій, ремесел, звичаїв та народних обрядів, мистецьких цінностей.

Символічно, що Німецький культурний центр в Городні зареєстровано в день німецького Різдва — 24 грудня 2003 року.

Організація об’єднує 66 членів, з них 36 німців.

Хоча наш центр існує зовсім недавно, у нас вже з’явились друзі в Німеччині. 3 жовтня 2003 р., в День німецької єдності, ми вперше зустрічались з гостями з Німеччини, для яких дитяча група нашого Німецького культурного центру підготувала концерт німецькою мовою.

Не зважаючи на те, що нам у грудні буде тільки 10 років, нас знають далеко за межами України. За останні роки наш культурний центр взяв участь у 22 фестивалях.

Танцювальний колектив «Цауберзайтен» брав участь у багатьох фестивалях: у Третьому музичному фестивалі імені Германа Пфайфера (2005 р.), в меморіально-музичному вечорі «Rosenkranz» (2005 р.), у ІІІ обласному святі національних культур «Ми — краплинки Батьківщини» (2005 р.), у Всеукраїнськом дитячому форумі «Майстерня емоцій» (2008 р.), у святі німецького фольклору (2010 р.) та інших. Він ставав переможцем у І Відбірковому турі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського у номінації «Аматорські хореографічні колективи національних меншин України» (2006 р. та 2008 р.).


Починаючи з 2005 року, Городнянський німецький культурний центр брав участь у всіх фестивалях дитячої та юнацької творчості «Зонненштраль» у Білій Церкві та Феодосії.

З 2007 р. танцювальний колектив «Цауберзайтен» (художній керівник Олена Дудко) регулярно бере участь у міжнародному фольклорному фестивалі «Поліське коло».

Наш німецький культурний центр активно співпрацює з Городнянською школою мистецтв і неодноразово брав участь Всеукраїнському фестивалі німецької культури «Київфест».

Ми брали участь у ІІІ і IV виставках дитячих малюнків «Фарби німецької землі» (2005 р.) і «Я і Олімпіада-2006».

При фінансовій підтримці нашого культурного центру Денис Бенедик у 2005 р. зміг взяти участь в П’ятому Міжнародному конкурсі юних піаністів «Ступень к майстерству» в м. С.-Петербург.

Очолює Городнянський німецький культурний центр працівник Городнянського районного центру дитячої та юнацької творчості Хмеленок Микола Павлович, який пише вірші російською, білоруською, українською та німецькою мовою. На його вірші місцевий самодіяльний композитор Анатолій Якимець написав п’ять пісень, в тому числі одну німецькою мовою.

Микола Павлович як поет національних меншин разом з дружиною, Хмеленок Валентиною Яківною, яка теж пише чудові вірші, представляв Городнянщину на Всеукраїнському форумі національних культур «Україна: мистецьке розмаїття та діалог культур» (2010 р.). Вавлентина Яківна є дворазовим переможцем Всеукраїнського конкурсу ім. Катерини Білокур.

Микола Павлович веде гурток німецької мови. Вихованці Миколи Павловича не перший рік беруть участь у міжнародному конкурсі з німецької мови «Зустріч зі Східною Європою», щороку одержують грамоти Міністерства шкільної та вищої освіти землі Північний Рейн-Вестфалія.

Кiлькiсть переглядiв: 341

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.